Командир відділення Третьої штурмової отримав важке поранення в руку та повністю втратив її функцію.
Важка реконструктивна операція захиснику.

Уламок перебив не лише кістку, а й променевий нерв. Аби повернути захисникові здатність рухати кінцівкою, ортопеди-травматологи Центру UNBROKEN виконали складну реконструктивну операцію.
39-річний Анатолій Завіцький з Львівської області вперше доєднався до ЗСУ ще на самому початку цієї війни – у 2014-му. А вже під час повномасштабного вторгнення, яке він зустрів у лавах ТрО, перевівся до 3-ї окремої штурмової бригади, де став командиром відділення. Поранення Анатолій отримав торік у жовтні на Луганщині. Розповідає як це було:
“Ми були на позиції. Нас почали атакувати дрони. Один з них скинув боєприпас прямо в нашу точку. З чотирьох людей поранило лише мене. Уламки вирвали шматок лівої руки. Біль був нестерпний, але свідомість я не втратив”.
Важкопораненого бійця евакуювали до шпиталю. Тамтешні медики стабілізували стан штурмовика та вберегли його кінцівку від ампутації. Далі евакуаційним потягом Анатолія доправили до Львова – у Центр UNBROKEN.
“Ситуація була складна, адже уламок повністю перебив променевий нерв, який відповідає за функцію кисті. Його рука геть не рухалась та не піднімалась. Щоб це відновити, ми вирішили провести важке мікрохірургічне втручання з реконструкції променевого нерва. Наша команда вже виконала 5 таких операції і їхні результати чудові”, — каже ортопед-травматолог Володимир Романишин.

У ході втручання хірурги виявили місце, де уламок перебив кістку разом із променевим нервом. Для компенсації цього дефекту у якості трансплантату ортопеди-травматологи використали суральний нерв з гомілки пацієнта. Це втручання, яке потребує від хірургів ювелірної точності. Адже сам нерв фіксують ниткою, яка тонша за людську волосину. Попри важкість, операція минула добре.

Уже за кілька днів після втручання Анатолій почав відчувати затерпання в кисті. А це означає, що пересадка виконана успішно. Реабілітація після реконструкції променевого нерва є однією з найтриваліших. Тож у захисника попереду місяці занять з фізичними та ерготерапевтами. А кінцевий результат операції можна буде оцінити лише за пів року.

Бажаємо Анатолію вдалого відновлення!
До слова, цей складний хірургічний метод нашим лікарям вдалося опанувати завдяки тісній співпраці зі спеціалістами міжнародної організації La Chaîne de l’Espoir, зокрема французьким ортопедом-травматологом Стефано Романо.
*Національний реабілітаційний центр UNBROKEN входить до складу Першого медоб’єднання Львова.
Зараз читають
Топовий французький ортопед-травматолог Стефано Романо знову у Львові! І знову допомагає рятувати наших військо
Цього разу разом зі спеціалістами Лікарні Святого Пантелеймона він зокрема виконав 2 операції з відновлення плечового сплетення у важкопоранених захисників. Це – складне втручання, завдяки якому відновлюється чутливість та рухливість плеча і руки.
Семінар-тренінг «Модель діагностики, лікування та профілактики воєнної травми на досвіді Центру ментального здоровʼя багатопрофільної лікарні»
У липні 2025 року у місті Львів відбудеться семінар-тренінг для лікарів-психіатрів, психотерапевтів, клінічних психологів
Тренінг з оволодіння практичними навичками “Менеджмент реабілітації при мінно-вибухових травмах та ускладненнях при ТСМ”
11-12 липня 2025 року у місті Львів відбудеться тренінг для фахівців із реабілітації.