Лікарі Лікарні Святого Луки врятували жінці кінцівку від ампутації
24-річна молдаванка могла втратити ногу і навіть померти, якби звернулася за допомогою лише на одну годину пізніше!
Торік наша пацієнтка переїхала зі столиці Молдови Кишинева до Львова, аби працювати в тутешній ІТ-компанії. Якось вранці дівчина відчула біль у лівій нозі, який до вечора минув сам по собі. Проте наступного дня стало гірше: біль повернувся, а нога почала швидко набрякати, синіти та холонути на дотик. Молдаванка перелякалася не на жарт і відразу поїхала до Лікарні Святого Луки.
Наші спеціалісти діагностували пацієнтці флеботромбоз та тромбофлебіт лівої нижньої кінцівки, тобто тотальну закупорку глибоких та поверхневих вен лівої кінцівки, що вкрай рідко зустрічається у людей такого молодого віку.
У цьому випадку тромби повністю перекрили венозну систему, що відповідає за відтік крові з ноги, й поширились аж до клубових вен, які розташовані в тазовій ділянці. Внаслідок чого розвинувся гострий компартмент-синдром – надзвичайно небезпечний для життя стан, за якого відсутній відтік крові від кінцівки, мʼязи набрякають і стискаюється фасціями (щільними оболонками навколо м’язів). Тиск там критично зростає, а кровоносні судини перетискаються. Кровопостачання тканин порушується настільки, що м’язи дуже швидко відмирають.
У пацієнтки на момент звернення вже була загроза ампутації ноги на рівні кульшового суглоба. Також був ризик розвитку виникнення ниркової недостатності, сепсису та смерті. Діяти потрібно було блискавично.
Тож, уже через пів години після звернення молода жінка була на операційному столі. Наші хірурги виконали їй декомпресійну фасціотомію, тобто розсікли оболонку навколо м’язів, аби зменшити тиск та відновити кровотік. Якби пацієнтка звернулася на годину пізніше, то лікарям довелося б ампутувати ногу.
Одразу було розпочато антикоагулянтну терапію для розчинення тромбів, і наступні 2 тижні наші анестезіологи стабілізували її стан. А вже згодом хірурги виконали вільну аутодермопластику та пластику дефектів з допомогою ротаційних клаптів.
Наші лікарі не лише врятували молдаванку, а й з’ясували причину такого “молодого” тромбозу. Виявилось, що пацієнтка має спадкову тромбофілію, тобто генетичну схильність до порушення балансу системи згортання крові та формування кров’яних згустків.
Наразі дівчина почуває себе добре. Вона продовжує спостерігатись у наших спеціалістів та щиро дякує їм за порятунок.
“Я ніколи в житті не думала, що в мене буде така ситуація. Якби я в перший день, коли мені нога заболіла, пішла в лікарню, то не було б цієї ситуації. Можу сказати: якщо щось болить, треба йти до лікарні, тому що ми самі не можемо здогадуватись, що є в нашому організмі”, — каже пацієнтка.
*Лікарня Святого Луки входить до складу Першого медоб’єднання Львова.


Зараз читають
ГО «Евум» розширює підтримку Дитячої Лікарні Святого Миколая!
Громадська організація «Евум», яка вже тривалий час є надійним янголом-охоронцем для пацієнтів нашого онкологічного відділення, розширює масштаби своєї допомоги.
Лікарі Лікарні Святого Луки врятували жінці кінцівку від ампутації
24-річна молдаванка могла втратити ногу і навіть померти, якби звернулася за допомогою лише на одну годину пізніше!
Запис до лікаря став простішим: користуйтеся додатком Helsi
Щоб швидко та зручно записатися до лікаря наших лікувально-діагностичних центрів, рекомендуємо встановити мобільний додаток Helsi.