Обидва кульшові суглоби буквально стерлися
Ортопеди замінили 67-річній львів’янці зношені кульшові суглоби
Два роки тому у львів’янки Оксани Бардаш почала боліти нога. Спершу одна, а невдовзі і друга. Біль ставав все сильнішим. І, коли жінка вже не могла самостійно ходити, то звернулася за порятунком до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона. Наші медики обстежили пані Оксану та встановили діагноз: коксартроз кульшових суглобів четвертої стадії. Це хронічне прогресуюче захворювання, що вражає та руйнує хрящ, який покриває голівку тазостегнового суглоба. Допомогло пацієнтці ендопротезування.
Основне завдання суглоба – це рух. Коли ділянки, по яким рухається суглоб деформуються і навколо нього утворюється наріст, це спричиняє сильний біль. На жаль, консервативно це захворювання не лікується. А єдиний метод – це ендопротезування суглоба, – розповідає Роман Жовнір, ортопед-травматолог Лікарні Святого Пантелеймона.
Що таке ендопротезування?
Це заміна власного пошкодженого суглоба на штучний титановий. Ендопротез повністю повторює анатомічну форму кульшового суглоба, бере на себе все навантаження та рухові функції.
Торік наші ортопеди-травматологи замінили жінці спершу лівий кульшовий суглоб. А вже влітку – правий суглоб. Річ у тім, що такі операції виконуються з інтервалом. Це необхідно для того, аби пацієнти не були лежачими в післяопераційному та реабілітаційному періоді.
Зараз пані Оксана щаслива! Вона нарешті позбулася болю та знову починає ходити. Наразі пересувається ще за допомогою милиць, але це тимчасово.
Зараз читають
Зняла светр, а з ним – обпечену шкіру сина
12 тисяч дітей щороку отримують опіки в Україні, з них 70% опіки кип’ятком
Пересадили серце і врятували маму двох дітей
Коли медикаменти та операції вже не допомагали