запис в поліклініку
068 258 12 12

Захворювання серця та систем кровообігу

Як відбувається діагностика та лікування серцево-судинних захворювань

Захворювання серця та систем кровообігу
Кардіологія займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань серця та судин. На сьогодні серцево-судинні захворювання одні з найбільш поширених не тільки серед дорослих пацієнтів, але й серед дітей. За даними ВООЗ щороку від них помирають 17,9 млн людей у світі, тобто кожна десята людина. У 80% запобігти захворюванням серця можна через вчасну профілактику та зміну способу життя

Регулярні консультації з кардіологом є важливими для кожного, особливо для людей зі схильністю до серцево-судинних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця та аритмії.

Багатопрофільні лікарні Першого медоб’єднання Львова надають ургентну та планову медичну допомогу пацієнтам з кардіологічними захворюваннями та гострими серцевими станами, що потребують хірургічного лікування усіх рівнів складності. У медзакладах можна отримати медичні послуги дорослим та дітям від народження за державною Програмою медичних гарантій безоплатно або на платній основі.

Локації та відділення:

  • Лікарня Святого Пантелеймона на вул.Миколайчука, 9. Відділення кардіології та реперфузійної терапії (цілодобова ургентна та планова допомога), відділення кардіохірургії та трансплантації серця (цілодобова ургентна та планова допомога)
  • Лікарня Святого Луки на вул.Навроцького, 23. Відділення кардіології (цілодобова ургентна та планова допомога)
  • Лікарня Святого Миколая на вул.Орлика, 4. Відділення кардіохірургії (цілодобова ургентна та планова допомога)
  • Дитяча поліклініка на вул.Орлика, 4
  • Поліклініка на вул.Мазепи, 25

Основні захворювання серцево-судинної системи

У лікарнях та поліклініка 1 ТМО проводиться лікування гострих та хронічних коронарних синдромів, порушень ритму та провідності, кардіоміопатій, міокардитів, ревматичних уражень серця, ендокардитів, гострої та хронічної серцевої недостатності, гіпертонічної хвороби, вроджених та набутих вад серця, тромбоемболії легеневої артерії.

Пояснюємо найбільш поширені захворювання серця:

  • Серцева недостатність — стан, коли серце не здатне забезпечувати організм достатньою кількістю крові
  • Ішемічна хвороба серця (ІХС) виникає через звуження коронарних артерій і недостатнє постачання крові до серця
  • Аритмії, або порушення ритму серця, що можуть проявлятися у вигляді прискореного чи сповільненого серцебиття
  • Гіпертонічна хвороба — стійке підвищення артеріального тиску, яке значно підвищує ризик інфаркту чи інсульту

Діагностика серцево-судинних захворювань

Сучасні кардіологічні відділення наших медзакладів пропонують широкий спектр діагностичних заходів, які допомагають виявляти захворювання серця на ранніх стадіях. Діагностика включає повний спектр лабораторних досліджень (необхідні аналізи крові), УЗД, МРТ або КТ чи діагностичні інтервенційні втручання (коронароангіографія, катетеризація серця, біопсія тощо).

Основні методи діагностики:

  • Електрокардіографія (ЕКГ) — базове обстеження для оцінки електричної активності серця
  • Ультразвукова діагностика серця (УЗД серця), яка дозволяє оцінити структуру серця та роботу клапанів. УЗД серця можуть робити по зовнішній стороні грудної клітки для отримання чітких зображень серця. Або через стравохід з використанням спеціального датчика, що дозволяє побачити анатомічні особливості шлуночків та передсердь, зафіксувати стан судин серця, стінок та вушок передсердь. Часто саме цей метод використовують для діагностики вроджених вад серця
  • Добовий моніторинг ЕКГ за методом Холтера — для виявлення аритмій у повсякденних умовах
  • Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ) — для оцінки коливань артеріального тиску у звичних для людини умовах протягом доби
  • Тредмілметрія або тредміл тест — для оцінки роботи серця при дозованому фізичному навантаженні на біговій доріжці
  • Велосипедна ергометрія або стрес-тест — для оцінки роботи серця при фізичному навантаженні на велотренажері
  • Коронароангіографія – рентгенологічне дослідження, для діагностики звужень чи блокувань судин (коронарних артерій)
  • Реваскуляризація міокарду – відновлення кровотоку до серця. Найпоширеніші методи це стентування та балонопластика коронарних артерій
  • Імплантація електрокардіостимуляторів – для лікування та контролю стабільного серцевого ритму у пацієнтів із порушеннями серцевої провідності. Встановлюється в грудну клітину і застосовується у пацієнтів із серйозними аритміями, коли серце б’ється занадто повільно (брадикардія) або зупиняється на короткі проміжки
2405
2402
2408
2406
2403
2412
2413
2410

Лікування і профілактика серцевих захворювань

Методи лікування варіюються від медикаментозної терапії до хірургічних втручань. Кардіологи призначають медикаментозне лікування для контролю тиску, зменшення рівня холестерину, нормалізації ритму серця та профілактики ускладнень. У складних випадках застосовують стентування або коронарне шунтування, що дозволяє відновити нормальний кровотік у судинах. Важливим елементом є профілактика серцевих захворювань, яка включає здоровий спосіб життя, контроль рівня холестерину, регулярні фізичні навантаження та відмову від шкідливих звичок.

Ознайомитись детальніше з діагностикою, консультаціями та операціями можна у розділі Послуг або за номером 0 800 333 003.

Відділення кардіохірургії та трансплантації серця виконує весь спектр кардіохірургічної допомоги, а саме:

  • хірургічне лікування ішемічної хвороби серця та її ускладнень;
  • корекція набутих клапанних вад серця;
  • хірургічне лікування аневризм висхідного відділу аорти;
  • лікування та хірургічна корекція вроджених вад серця у дітей;
  • хірургічне лікування новоутворень серця та органів середостіння;
  • трансплантація серця.

Наші спеціалісти здобували практичний досвід в провідних медичних закладах України, Польщі, Туреччини та США. І у своїй роботі використовують доказову медицину, рекомендації та клінічні українські та міжнародні протоколи.

Чому варто обрати послуги у 1 ТМО?

Кардіологічні відділення пропонують широкий спектр послуг від первинної консультації до комплексного кардіологічного обстеження. Завдяки професійному обладнанню, ми забезпечуємо цілодобово високий рівень обслуговування, а кваліфіковані лікарі різних напрямків розробляють індивідуальні програми лікування та реабілітації для кожного пацієнта. Ми можемо надавати діагностику та лікування в один день, що зручно для пацієнтів, які потребують швидкої та ефективної допомоги.

Коли варто звернутися до кардіолога?

Симптоми, такі як болі в груднях, задишка, підвищений артеріальний тиск та запаморочення, є серйозними показаннями для консультації з кардіологом. Окрім цього, регулярні профілактичні огляди необхідні людям старшого віку та тим, хто має сімейну історію серцево-судинних захворювань (наприклад, вроджені вади серця).

Вчасна консультація кардіолога та підтримка здорового способу життя допомагають знизити ризик серцевих захворювань. А відтак, покращують якість життя на довгі роки.

Зараз читають

10.12.2024

Зняла светр, а з ним – обпечену шкіру сина

12 тисяч дітей щороку отримують опіки в Україні, з них 70% опіки кип’ятком

09.12.2024

У мене буде дитина!

Роками намагалася завагітніти, але заважав гормональний дисбаланс

05.12.2024

Пересадили серце і врятували маму двох дітей

Коли медикаменти та операції вже не допомагали

Всі новини
Поділитися:
Сподобався матеріал?
© 2024 «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»
MEMO
Запис онлайн